1. Suchy lód to scalony dwutlenek węgla .Większość ludzi zakłada, że tylko dlatego, że w nazwie występuje słowo lód, to suchy lód jest po prostu dziwną formą wody. W rzeczywistości substancja jest stałą formą dwutlenku węgla o temperaturze -79 stopni Celsjusza.
 2. Nie ma fazy ciekłej .Mówiąc o właściwościach tej substancji, nie upłynni się ani nie stopi gdy się nagrzeje. Po raz kolejny „lód” jest stałym CO2 i nie ma stanu ciekłego. Kiedy zaczyna się deformować, staje się gazowy, tworząc magiczną mgłę, którą cieszy się tak
  wiele imprez jak Halloween czy wesela .
 3. Suchy lód tworzy kwaśny smak podczas procesu zamrażania owoców lub tworzenia lodów . Ten kwaśny smak jest spowodowany rozcieńczeniem kwasu węglowego .
 4. Suchy lód doskonale nadaje się do czyszczenia .Mało znanym faktem dotyczącym suchego lodu jest to, że jest on wykorzystywany do specjalistycznych czyszczeń. Proces ten nazywa się „wysadzaniem” i jest to metoda czyszczenia stosowana w maszynach napędzanych granulkami suchego lodu przeważnie o rozmiarze 3mm. Firma Enotech GFK Products zaprasza do swojej siedziby w Bielsku-Białej w celu prezentacji takich urządzeń. Istnieje możliwość zakupu lub wynajęcia takiej maszyny u nas .
 5. Ważne jest przechowywanie suchego lodu w dobrze wentylowanym miejscu .Używając suchego lodu, upewnij się że użytkujesz go w miejscu o doskonałej wentylacji dlaczego ? Ponieważ gdy suchy lód
  zaczyna sublimować, CO2 zaczyna mieszać się z powietrzem co stwarza zagrożenie dla życia .W przypadku transportu suchego lodu w pojemnikach styropianowych samochodem osobowym dobrze uchylić okno co jakiś czasz by zapewnić dostęp świeżego powietrza .To samo w przypadku kiedy używamy suchego lodu w domu w mniejszych pomieszczeniach otwierając okno, zapobiegniemy obecności CO2.
 6. Tak, jest cięższy .Czy wiesz, że ten suchy lód ma większą gęstość niż woda? Ma również cięższą grawitację w porównaniu do wody. Dlatego też suchy lód, który umieścisz w basenie, w rzeczywistości opadnie na dno. Dlatego też ważnym jest robienie eksperymentów z zachowaniem jak najwyższych zasad bezpieczeństwa. Niedawno w Rosji doszło do tragicznego wypadku w skutek którego zginęły trzy osoby po tym jak wrzucona do basenu 30 kg suchego lodu .
 7. Stwarza wiele zagrożeń dla bezpieczeństwa .Jeśli wejdziesz w bezpośredni kontakt z suchym lodem, możesz paść ofiarą odmrożenia i oparzeń zimnem. Może również stwarzać zagrożenie dla dróg oddechowych ze względu na oddziaływanie na powietrze w pomieszczeniu. Podczas używania suchego lodu musimy uważać aby ,,NIE ” zamykać suchego lodu w kompletnie szczelnym pojemniku. Ten wzrost ciśnienia może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji takich jak wybuch pojemnika .
  Enotech GFK Products opracował technologie dzieki której suchy lód nie traci szybko swoich własciwosci oraz obniża koszty transportu z powodu lekkośći naszych pojemników izotermicznych .

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *